|  | 

Outplacement przykłady

Zarabianie na oprogramowaniu

Zarabianie na oprogramowaniu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Biznes w IT to duże wyzwanie jeśli chodzi o stworzenie swojego portfolio czyli listy dostępnych produktów. Można oczywiście nastawić się na pisanie programów na zamówienie pod konkretne zapotrzebowanie, jednak żeby wejść na rynek, wyrobić sobie markę, dobrze jest mieć jakiś choćby niewielki koszyk swoich autorskich produktów.

W tym biznesie najlepiej sprawdzają się osoby przedsiębiorcze które znają się na programowaniu i mają w tej dziedzinie doświadczenie. Nie wykluczone jest również prowadzenie tego interesu z pozycji menadżera nie mającego zielonego pojęcia o pisaniu programów, językach programowania itp. Na starcie jednak lepiej jest samemu tworzyć programy i aplikacje gdyż mniejszym nakładem można zdobyć rynek i ruszyć z działalnością.

Każdy biznes powinno się zacząć od napisania biznes planu. Jak powinien wyglądać biznes plan w przypadku firmy zajmującej się pisaniu oprogramowania? Powinien zawierać przede wszystkim estymację zysków, oszacowanie rynku zbytu biorąc pod uwagę kanał dystrybucji. Na początek najlepszym kanałem będzie oczywiście internet z wykorzystaniem serwisów branżowych czy aukcyjnych. Wiele osób bowiem szuka oprogramowania bezpośrednio na aukcjach na przykład Allegro.

Problemem największym na rozruchu tego typu działalności są portale internetowe oferujące masę oprogramowania darmowego. Takie portale często zarabiają jedynie na reklamach, natomiast psują konkurencję właśnie firmom piszącym oprogramowanie za wynagrodzeniem. Aby z tym walczyć trzeba również stworzyć platformę udostępniającą darmowe oprogramowanie. Są to oczywiście małe i proste programy użytkowe, ale mają podstawową zaletę. Tworzą bowiem markę tego kto je udostępnia oraz kreują pozycję ekspercką autora a co za tym idzie mają bardzo korzystny wpływ marketingowy na nasz biznes docelowy.

zarabianie-na-oprogramowaniu

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Wzorowy pracodawca

    Wzorowy pracodawca

    DB Schenker Logistics jest przykładem biznesu odpowiedzialnego społecznie. Oprócz dbania o ciągły rozwój i zdobywania kolejnych rynków, firma inwestuje w pracowników. Troszcząc się o jakość kultury organizacyjnej i bezpieczeństwo pracy DB Schenker Logistics, umacnia swoją pozycję wiarygodnej firmy i wartościowego pracodawcy. Jej działalność została doceniona i wyróżniona wśród firm realizujących CSR. Zakres działalności DB Schenker

  • Sterownik schładzarki do mleka Sach-12M-o

    Sterownik schładzarki do mleka Sach-12M-o

    Czy opłacalny jest zakup schładzarki do lokalu gastronomicznego Możliwe, że niektóre osoby, będące przedsiębiorcami prowadzącymi działalność gospodarczą w branży gastronomicznej zadają sobie pytanie czy opłaci im się zakup schładzarki . Tutaj mogą zdać się na opinię kolegów z branży, którzy ten typ urządzenia chłodniczego mają na wyposażeniu. Opinie negatywne w tej kwestii się nie zdarzają,